Projekt Ako cestovať IM
Ako cestovať IM UCM
Ako cestovať IM

Ako cestovať

InštitúciaIM
Počet študentov5
Webwww.imucm.sk

Projekt ,, Ako cestovať“ sa uskutoční  31.3. 2022 od 10:00 v kino sále strednej odbornej školy obchodu a služieb v Trnave. Projekt je orientovaný na účasť študentov 3. a 4. ročníka štúdia Marketingu cestovného ruchu na strednej odbornej škole obchodu a služieb v Trnave, ale taktiež sú vítaní naši spolužiaci z Inštitútu manažmentu Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Naším cieľom je študentom predstaviť Inštitút manažmentu Univerzity Sv. Cyrila a Metóda v Trnave, ktorý im v budúcnosti môže poskytnúť vzdelanie. Projekt ,, Ako cestovať“ je séria prednášok s odborníkmi zo sféry cestovného ruchu, ktorí študentom predstavia možnosti zabezpečenia dovolenky a fungovanie jednotlivých organizácii v ktorých sa po štúdiu môžu pracovne uplatniť. Svoj pohľad na cestovný ruch im predstavia: Cestovná kancelária Turancar a. s., ktorá povedala študentom o svojej bohatej histórii, fungovania počas pandémie Covid – 19. Pozreli sme sa aj na cieľovú skupinu cestovnej kancelárie a distribúciu produktu.

Sprievodkyňa Ing. Jarmila Molnárová priblížila študentom prácu turistického sprievodcu v Talianskych mestách. Povedala nám o svojom životnom príbehu, ako sa dostala k tejto práci a čo jej za celú jej kariéru priniesla. Cestovná kancelária Futball tour ukázala študentom, ako veľmi vie byť produkt špecifický, keďže sa orientuje len na športové zájazdy. Povedali viac o marketingovej komunikácii. Na záver cestovateľ Peťo na sociálnych sieťach známy pod menom Svetom s Peťom povedal študentom, aké to je cestovať na vlastnú päsť po celom svete. Peťo nám ukázal aj stránky, z ktorých čerpá, upozornil nás na pochybné portály, bolo to veľmi prínosné pre ľudí, čo majú radi dobrodružstvá a možno to aj niektorých presvedčilo o tom, že cestovať na vlastnú päsť je niekedy omnoho zábavnejšie. Pre hostí a účastníkov bolo  pripravené občerstvenie. Projekt má pre Inštitút manažmentu pridanú hodnotu, pretože pozvané organizácie cestovného ruchu s ním môžu uzavrieť spoluprácu alebo ponúknuť študentom stáž vo svojej organizácii. Čo sa vlastne aj stalo.

V projekte sme chceli byť niečím zvláštny a preto sme sa rozhodli to robiť aj inou formou ako len pre našich spolužiakov. Týmto ako sme oslovili strednú školu sme dokázali otvoriť oči a brány študentom na vysokú či nejak im ukázať ako to funguje v tomto smere podnikania.