Športové aktivity

HIIT UCM

Každoročne pravidelne organizujeme univerzitné a medziuniverzitné zápasy vo futbale, volejbale a basketbale, ako aj mnohé ďalšie športové podujatia.

Každoročne sa konajú univerzitné a medziuniverzitné zápasy vo futbale, volejbale a basketbale, ktoré organizuje univerzita, Kabinet telovýchovy a športu a Kabinet eventov. University Dance Center ponúka výber kurzov rôznych druhov tancov. Neodmysliteľnou súčasťou športového života sú pravidelné turnaje vo futbale, stolnom tenise, volejbale a zumbamaratóny či UCM Night Run.

Cieľom UCM Night Run je spojiť príjemné s užitočným. Beh je jeden z najlepších rekreačných športov a Trnava jedno z najkrajších miest na Slovensku. Netradičným nočným behom v centre mesta chceme ukázať, aké dôležité je aktívne športovať a zároveň ponúknuť krásu historického centra mesta vo večerných hodinách. Cieľom podujatia je tiež priblížiť študentov verejnosti a ukázať obyvateľom Trnavy, že dokážu pre ich mesto usporiadať zaujímavú a prospešnú akciu.

Najväčším športovým areálom je AŠK Slávia, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti pri budove univerzity. Nachádzajú sa tam futbalové ihriská, telocvičňa, tenisové kurty, asfaltová dráha využívaná hlavne verejnosťou na rekreačný beh a korčuľovanie.

Súčasťou areálu je aj športová hala Šport centrum Pohoda, v ktorej možno vykonávať rôzne druhy športu: squash, aerobic, stolný tenis, cvičenie na stacionárnych bicykloch, posilňovanie a pre tých pohodlnejších tu je relax v podobe masáží, saunovania a pod. Areál je otvorený denne od 7.00 do 22.00 hod. Ak obľubujete plávanie, môžete navštíviť Mestskú krytú plaváreň Zátvor, kde majú študenti zľavu na ISIC.

Športový deň UCM
Športové aktivity UCM
UCM HIIT