Madeira: Štúdium, ktoré prekročí tvoje očakávania a zanechá stopu navždy

V zimnom semestri AR 2023/2024 sa študentky 2. ročníka denného štúdia Inštitútu manažmentu cez program Erasmus+ zúčastnili študijného pobytu na Madeire – Universidade da Madeira. O svoje nezabudnuteľné zážitky, dojmy a skúsenosti sa podelili Petra Kubalová a Tamara Nepelová.

Na Slovensku študujeme Manažment v turizme a hotelierstve a tento istý študijný program sme študovali jeden semester aj na Madeire (Universidade da Madeira). Veľmi sa nám páčil prístup učiteľov a aj spôsob ich učenia. Viedli nás k spolupráci a z každého predmetu sme museli odovzdať rozsiahlu semestrálnu prácu. 

Naším najobľúbenejším predmetom bola Architektúra a dizajn v hoteloch. Nemuseli sme rysovať, merať, ani nič podobné. Všetko bolo veľmi praktické a dokonca sme v rámci predmetu navštevovali luxusné 5* hotely, ako napríklad Savoy Palace, Savoy Sacharum, The Vine a hotel Reid’s. Videli sme v praxi ako hotel funguje. Mohli sme si prejsť front, aj back house a boli nám vysvetlené potrebné procesy riadenia hotela priamo pracovníkmi.

Spoznali sme množstvo nových ľudí, s ktorými sme doteraz v kontakte. Presvedčili sa o tom, aká je Madeira neskutočne nádherná, a že prezývka Hawai Európy jej právom patrí. Zažili sme nespočetné množstvo zážitkov, na ktoré budeme spomínať do konca života. A v neposlednom rade sme sa naučili väčšej samostatnosti a zdokonalili sme sa v cudzom jazyku. 

Každému odporúčame skúsiť vyjsť zo svojej komfortnej zóny a absolvovať, či už Erasmus, alebo len jednoducho vyraziť do sveta. Skúsenosti a zážitky, ktoré nadobudnete, Vám už nikdy nikto nezoberie.