Možnosť odbornej praxe vo Švajčiarsku

Každý mladý človek túži po poznávaní, mnohí sa chcú naučiť niečo nové, najmä v novom prostredí, najlepšie v kolektíve seberovných priateľov a v neposlednom rade zarobiť si prostriedky na svoje ďalšie sebazdokonaľovanie a zábavu. A to je príležitosť vo Švajčiarsku prostredníctvom odborných praxí v zariadeniach cestovného ruchu – hoteloch, penziónoch a reštauráciách. 

Praxe sú určené pre mladých ľudí vo veku od 18 do 26 rokov, ktorí ovládajú buď bežnú hovorovú nemčinu alebo hovorovú angličtinu (títo by mali mať však aj základy nemčiny, lebo záujem podnikateľov vo Švajčiarsku je najmä o záujemcov ovládajúcich nemecký jazyk) a majú chuť a odvahu byť  4 mesiace mimo domova,  pracovať v kolektíve ľudí, ktorí hovoria inou rečou a byť ochotní poskytovať služby domácim a zahraničným návštevníkom  vo Švajčiarsku. Podmienkou je absolvovanie výberového konania, ktoré sa pre záujemcov sa uskutoční 16. februára 2024 vo Zvolene.

Čo im za to ponúkne odborná prax? Dva týždne intenzívneho školenia v oblasti obsluhy, sommelierstva, ochutnávok vína, syrov a iných dobrôt švajčiarskej kuchyne, v nadštandardne vybavenom školskom hoteli vo Weggis, ktorý patrí Swiss Educational College, jednej z najlepších súkromných hotelových škôl vo Švajčiarsku. A to všetko v spoločnosti mladých ľudí z viacerých európskych krajín a Juhoafrickej republiky.  Po dvoch týždňoch absolventov kurzu zavezie švajčiarsky partner do jednotlivých zariadení  cestovného ruchu v kantóne Graubünden, kde sa zapoja do práce v obsluhe alebo v práci v kuchyni.

Odborná prax v sezóne 2024, trvajúcej od 9. 6. 2024 do 8. 10. 2024, umožní brigádnikom vo voľnom čase venovať sa horskej turistike, cykloturistike, spoznávaniu horských stredísk cestovného ruchu i jednotlivých miest v kantóne Gaubüenden alebo iných kantónov vo Švajčiarsku. Za kvalitnú prácu samozrejme patrí aj patričná finančná odmena. Každý absolvent odbornej praxe tiež obdrží po jej skončení hodnotenie a vysvedčenie, ktoré mu pomôže hľadať si prácu doma i v zahraničí.

Viac informácií o odbornej praxi vo Švajčiarsku nájdete na: http://www.swiss-slovaktourism.sk/sprostredkovanie-odbornych-praxi